Smoothie – proste przepisy na zdrowe koktajle

 

Smoothie to świetna opcja połączenia owoców i warzyw z lodem i wodą, albo z sokiem owocowym bądź też warzywnym. To szybki sposób na to, by nieco odmienić swoją dietę i dostarczyć witamin oraz minerałów.

Jak je zrobić?

Przygotowanie będzie proste i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy pokroić wybrane owoce i warzywa, włożyć do blendera, dolać sok lub wodę i blendować całość do uzyskania jednolitej masy.

cytrusy i granat

Jakie składniki używać?

Wybierać można sezonowe świeże warzywa albo owoce bądź mrożone. Można zdecydować się na przygotowanie smoothie z różnych składników. Oczywiście wśród tych propozycji najbardziej popularnych będzie kiwi, które ma działanie przeczyszczające, odchudzające, odżywcze, także truskawki się będą dobrze sprawdzać, które mają oczywiście wiele cennych witamin. Jeśli ktoś chce postawić na warzywne składniki to taką klasyką będzie oczywiście smoothie ze szpinakiem, co niewątpliwie będzie ciekawą propozycją. Szpinak ma wiele wartościowych składników odżywczych, witaminę K, żelazo, magnez, wapń. Wśród warzywnych propozycji rozwiązaniem będzie również przygotowanie takiej propozycji, w której ważnym składnikiem będzie np. burak. Opcji ciekawych nie brakuje, zawsze coś odpowiedniego będzie można wybrać. Składniki na pyszne smoothie można znaleźć w gazetce Kaufland.