Przegląd najciekawszych elektronarzędzi

Stworzenie listy najbardziej funkcjonalnych i przydatnych elektronarzędzi nie jest prostym zadaniem, każdy majsterkowicz jest ją bowiem w stanie opracować w nieco inny sposób. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że wiertarka jest dziś elektronarzędziem, z którym mamy do czynienia w każdym domu, może bowiem przydać się zarówno podczas prac remontowych, jak i budowlanych. Najważniejszym zadaniem, jakie na niej spoczywa jest wiercenie, rozwiercanie, a niekiedy także pogłębianie tych otworów, które powstały już wcześniej. Przydaje się jednak również w nieco mniej oczekiwanych okolicznościach, bywa więc niezawodna choćby wówczas, gdy pojawia się konieczność mieszania zapraw betonowych oraz gipsowych. Jej funkcjonalność jest uzależniona przede wszystkim od mocy, jaką dysponuje to urządzenie, duże znaczenie ma jednak również moment obrotowy i możliwość jego regulowania, a także wyposażenie dodatkowe.

Już przy zakupie warto zabezpieczyć się poprzez zgromadzenie niezbędnych wierteł oraz końcówek, które usprawnią wykonywanie przez nas wszystkich prac. Również wkrętarka jest zaliczana do tych elektronarzędzi, których nie można nie docenić planując remont. Sprawdza się w momencie, w którym musimy złożyć elektronarzędzia​szafkę, choć nie można o niej zapominać również podczas delikatnego wiercenia i skręcania sprzętów AGD. Wkrętarka zwykle pozwala na kilkustopniową regulację momentu obrotowego, a to sprawia, że można się nią posługiwać także podczas bardziej precyzyjnych prac, w czasie wykonywania których duża moc nie jest potrzebna. Charakteryzuje się niewygórowaną ceną, a do tego jest wszechstronna, trudno więc dziwić się, że jest coraz częściej kupowana.

Szlifierka stołowa tylko pozornie wydaje się elektronarzędziem kierowanym jedynie do profesjonalistów. Okazuje się, że trudno wyobrazić sobie bez niej prac budowlanych, a słowa uznania, jakie padają pod jej adresem, w żadnym stopniu nie są przesadzone. Jej podstawowa funkcja polega na błyskawicznym ostrzeniu narzędzi, może ona jednak również szlifować, a do tego skutecznie usuwa różnego rodzaju zadziory. Jest ważna zwłaszcza wówczas, gdy musimy wykańczać elementy drewniane, a choć znajduje się przeważnie na wyposażeniu profesjonalistów, amatorzy wcale już od niej nie uciekają. Znacznie bardziej popularna jest jednak szlifierka kątowa, która sprawdza się nawet podczas skomplikowanych prac remontowych. To właśnie ona pozwala nie tylko na szlifowanie, ale również na cięcie metalu.